Про Палац

Національний Палац «Україна», найбільший концертний майданчик країни розташований в унікальному історичному районі столиці України на вулиці Велика Васильківська - головної історичної артерії міста, яка поєднує райони Бессарабки та Деміївки, так званий Васильевский шлях. Головний центр культури і мистецтва був побудований на місці Володимирського ринку, який проіснував до середини 60-х років. Архітектура Палацу органічно вписується у навколишній простір та гармонійно поєднується з довільним обрисом зелених газонів та схилами з декоративними насадженнями, простора площа перед центральним входом надає особливої величності будівлі. Вже півстоліття спалахують яскраві вогні Національного Палацу «Україна», і він стає схожим на казковий сяючий замок, залитий яскравим світлом, а його двері широко та гостинно відчиняються для глядачів.

    ІСТОРІЯ

10 квітня 1970 р. Рада Міністрів УРСР видала Постанову №196 про перейменування кіноконцертної зали на Палац культури "Україна". Підписав цю Постанову Голова Ради Міністрів УРСР Володимир Щербицький. Цього ж дня перед центральним входом до Палацу відбувся великий мітинг (Газета "Вечірній Київ" від 11.04.1970р.) з нагоди відкриття з розрізанням червоної стрічки та вручення ключа директору - О.Старостіну. Мітинг проводив перший секретар Центрального комітету Комуністичної партії України (ЦК КП України) Петро Шелест. Після відкриття відбувся великий святковий концерт та фуршет. Є документальні кадри, зняті "Укрхронікою".

Згідно з пояснювальною запискою до бухгалтерського звіту Палацу за 1970р., було відображено дату 17 квітня 1970 р. -спільного урочистого засідання ЦК КП України та Верховної Ради УРСР, присвяченого 100-річчю від дня народження В.І.Леніна, де цей захід було названо " відповідальним іспитом і по суті початком діяльності" (акцент був зроблений саме на цю дату, тому цього вимагали реалії того часу).

Перший рік роботи Палацу видався надзвичайно продуктивним, було проведено 193 заходи за плану 189. 52 роки пройшло, а Палац продовжує проводити найбільші та найцікавіші заходи в країні.