віваіва

Справжнє свято української пісні – творчий вечір Вадима Крищенка

1 Чер 11:30, Вт

На сцені НПМ «Україна» відбулось справжнє свято української пісні – творчий вечір легендарного поета-пісенника Вадима Крищенка, присвячений 85-річчю митця

29 травня в НПМ «Україна» відбувся творчий вечір всесвітньо відомого поета-пісняра Вадима Крищенка. Концерт, присвячений ювілею Вадима Дмитровича, який минулої весни відсвяткував свій 85-річний ювілей, організував Національний Палац мистецтв «Україна». Ще з минулого року захід був перенесений через карантинні обмеження, і ось, нарешті, велике свято української пісні відбулось!

Крищенко є автором більше 50 поетичних збірок та понад 1000 пісень! Вадим Дмитрович працював у співавторстві з такими композиторами, як Геннадій Татарченко, Олександр Злотник, Ігор Поклад, Олександр Морозов, Павло Дворський, Володимир Домшинський і багато інших. Софія Ротару, Василь Зінкевич, Лілія Сандулеса, Іво Бобул, квартет «Гетьман», Оксана Білозір, Іван Попович, Павло Дворський та багато інших українських співаків мають у своєму репертуару пісні Вадима Крищенка. Неперевершеними виконавцями пісень поета були Дмитро Гнатюк, Назарій Яремчук і Раїса Кириченко… Мати в репертуарі пісні на слова Вадима Крищенка вже багато років вважається за знак якості. Ще на початку творчої кар’єри митця інший легендарний український поет – Андрій Малишко – казав про поезії Крищенка: «Тому що всі вірші як пісня!». За десятиріччя співпраці поет багатьох артистів вже вважає членами своєї родини, а вони його – своїм творчим батьком.

Найвідоміші пісні автора співали і, мабуть, співатимуть усюди і завжди, де говорять українською: «Наливаймо, браття, кришталеві чаші», «Одна-єдина», «Хай щастить вам, люди добрі», «Родина», «Десять Господніх заповідей», «Молитва», «Хай береже усіх Господня сила», «Благослови», «Бути українцем», «Україна», «Україно, пам’ятай героїв», «Білі нарциси», «Берег любові», «Отчий край», «Лебеді кохання». Більшість з цих пісень вже давно стали народними, без цих хітів не обходиться ані свято, ані застілля в багатьох українських родинах. Але програма бенефісу Вадима Крищенка складалась не тільки з пісень та чисельних поздоровлень. В цей вечір все довге, насичене життя Вадима Дмитровича промайнуло на великих екранах, наче захоплююча багатосерійна кінострічка. Віхи долі поета супроводжувались чудовим конферансом від ведучого вечора – Тимура Мірошниченко. Організатори свята підготували також кілька сюрпризів і для самого ювіляра. Із поздоровленями та привітаннями по відеозв’язку з іншого кінця світу – із далекого Лос-Анжелеса – включилась рідна сестра Ірина. А рідний племінник Вадима Дмитровича у якості привітання з ювілеєм разом зі своєю родиною навіть записав музичний відеокліп. І теж з далекого Лос-Анжелесу…..

Весь вечір від усіх артистів звучали слова подяки, побажання здоров’я та ще багатьох років творчості, а вже під час фінальної пісні розчулений ювіляр дякував і артистам, і глядачам, і окремо організаторам: «Дякую небесам і Палацу мистецтв «Україна» за чудову організацію такого свята». Підтримка та організація концертів українських співаків та митців – давня багаторічна традиція Національного Палацу мистецтв «Україна». Такі заходи не приносять прибутку, але керівництво та колектив Палацу попри все підтримує українські традиції, артистів та культуру в цілому. Навіть в складні часи пандемії.

Артисти, що брали участь у ювілейному концерті В. Крищенка: хор ім. Г. Верьовки, Дмитро і Назарій Яремчуки, Іво Бобул, Катерина Бужинська, Павло Зібров, Павло Дворський з синами, Іван Попович, Тетяна Піскарьова, квартет «Гетьман», Анатолій Паламаренко, Алла Попова, Наталія Шелепницька, Сергій Василенко, Дмитро Андрієць, Світлана Весна, Фемій Мустафаєв, Маріана Гавриш, Олег Шак, гурт «Червоні маки», гурт «Козацькі забави», гурт «Будьмо», Микола Свидюк та ін.

Галерея

Новини